Kofein (alkaloid) je chemická látka stimulující nervovou soustavu člověka. Čistý kofein má podobu bílých krystalů, avšak většina z nás ho zná spíš jako součást nápojů (kávy, čaje), či některých pokrmů (čokoláda). Kofein se v lidském těle chová jako návyková látka. I proto je také označován za jednu z nejužívanějších drog na světě. Tak jako s každým doplňkem stravy je nutné i s kofeinem umět vhodně zacházet. Pojďme si říct několik důvodů, proč je dobré dát si před cvičením kávu.

VYDRŽÍTE MNOHEM DÉLE

Kofein rozproudí krev ve vašem těle. Vaše svaly tak budou mnohem více zásobovány kyslíkem a díky tomu zvládnete během cvičení více opakování (oddálíte bod únavy), což znamená posun ve vaší výkonnosti.

BUDETE VÍCE ODHODLANĚJŠÍ

Kofein zvyšuje vaši odhodlanost. Nabudí vás, dodá potřebou energii a budete více koncentrovaní.

BUDETE MÍT VYŠŠÍ PRÁH BOLESTI

Kofein zvyšuje práh bolesti. Díky tomu dokážete překonat nesnáze při cvičení. Tam, kde by vás bolest svalů jindy už nepustila, zvládnete s kofeinem ještě několik opakování navíc. Navíc vás budou svaly po cvičení méně bolet.

SPÁLÍTE VÍCE KALORIÍ

Kofein dokáže zrychlit váš metabolismus. Díky tomu bude vaše tělo pracovat na vyšší otáčky a spálíte tak při cvičení (a i po cvičení) více kalorií.