Hlavní důvody proč být vegetarián

Existuje mnoho důvodů, které přimějí člověka přestat jíst maso nebo dokonce jakékoliv produkty vzniklé ze zvířat. Velké množství lidí nejedí maso jen z přesvědčení, protože se tím nezabíjí nevinná zvířátka. Člověk ale od přírody vegetarián není. Tak proč se jím raději vůbec nestát?

Maso obsahuje živočišné bílkoviny, které jsou nejzákladnější složkou stravy pro člověka. Díky bílkovinám mohou správně probíhat procesy v lidském těle, neboť zajišťují funkci stavební (svalstvo), transportní (oběhový systém), obrannou (imunitní systém) a řídící (nervový systém). Bez dostatečného přísunu přirozených bílkovin tak začnou funkce těchto systémů slábnout. V dávných dobách předchůdci člověka jedli jen bobule a kořínky, proto měli malý mozek a jejich inteligence se rovnala přibližně dřevěnému vláčku. Teprve s přechodem na masitou stravu došlo k rychlému rozvoji a růstu mozku člověka. Když se z vás stane vegetarián, váš mozek začne uvadat a skomírat, protože nemá potřebné látky ke své funkci. A dříve nebo později se z vás stane blázen. V případě, že se z vás už nestal tím, že jste přestali jíst maso a vnucujete stejný nesmyslný styl i svým dětem, čímž je vlastně odsuzujete k pomalé a trýznivé smrti.

Co chybí ve stravě vegetariána

Kvůli minimálnímu obsahu bílkovin ve stravě vegetariánů se oslabuje jejich imunitní systém a snadno je položí i obyčejná choroba. Jsou také častěji unavení, nedokáží odolávat zvýšené fyzické námaze, nemají sílu a celkově je jich tělo velmi slabé. Organismus, který postrádá přísun bílkovin, si je totiž začne brát ze svých zásob – z vlastního svalstva. Vlastně se tak jejich tělo začne samo „žrát“ zevnitř.