Je to každý rok stejné: plné stoly dobrot a sladkostí doslova volají po jejich ochutnání. Neustálé oslavy, lehká dostupnost alkoholických nápojů a chutná jídla vyvádějí naše pracně zformované tělo stále více z formy a rovnováhy, kterou jsme mu po celý rok nastolovali. Období svátků je také časem, kdy je zavřena většina fitness center, posiloven a sportovních hal nebo je jejich otevírací doba minimálně omezena. Avšak můžete využít služeb osobního trenéra, který …Všechny tyto aspekty nahrávají tomu, že vaše tělo reaguje zvyšováním své hmotnosti a samozřejmým nárůstem tukového polštáře okolo břicha. Málokdo totiž nástrahám v podobě vánočního jídla odolá. Máme pro Vás pár tipů, jak přes svátky nepřibrat.

Všeho s mírou

Vánoce jsou krásný čas a je potřeba si je užít, jednou ale skončí a vy budete přemýšlet, co jste o svátcích udělali špatně, že máte najednou tukový prstenec kolem boků, který se vám nevleze ani do vašich svátečních kalhot. Vždy přemýšlejte nad důsledky svého jednání a na to, jaký dopad na vás asi snědené cukroví, smažené pokrmy, chlebíčky a jiné pochutiny zanechají. na wikpedi pisou“ „sdfsdfsdfsdfsdf“

  • efsasf
  • sdfsadf
  • sdfsdfa
  • sdf
  • sa

 

  1. sfsdf
  2. fss
  3. df
  4. saf
  5. sa

 

Nepřejídejte se ani nedržte půst

Pamatujte na zásadu, že energetický příjem by měl být stejný jako před svátky nebo jen o málo větší. Jezte rovnoměrně během celého dne. To nejhorší, co můžete udělat pro své zdraví a předsevzetí nepřibrat, je držet půst a večer se pak přejíst různých dobrot.

Najděte si alternativy

K Vánocům patří dobré jídlo, proto zvažte, jaké ústupky můžete udělat, aniž by utrpěl vás apetit. Co třeba při přípravě chlebíčků nahradit bílou veku celozrnným pečivem? Nebo je místo kupovaných tučných salátů namazat tvarohovým sýrem a ozdobit zeleninou? Ideální jsou také fitness dobroty, které si můžete dát bez jakýchkoliv výčitek svědomí. Spousty zdravých receptů najdete na našem webu v kategorii Dietní recepty a Doplňky stravy.

Hýbejte se

Posilovny a fitness centra jsou zavřené, to však neznamená, že budete sedět doma u televize.

Jezte dostatek zeleniny

Dalším bodem je konzumace zeleniny. Ač tomu zimní období moc nepřeje, konzumujte zeleninu. Obsahuje hodně vody, vlákniny a málo energie. Je tedy schopna vás zasytit, aniž byste přijali příliš mnoho energie. Vy tak nebudete vyhledávat „špatná“ jídla na ukojení vašeho hladu a spokojíte se právě se „zelenou“ pochoutkou.