Žijeme v době, ve které se poruchy našeho zdraví nevyhnou téměř nikomu. Pokud trpíte na onemocnění srdce nebo jater, potýkáte se s diabetem či obezitou, astmatem, nedostatkem energie, rakovinou, neschopností se soustředit nebo se sníženou funkcí štítné žlázy, můžete za viníka označit tzv. endokrinní disruptory. Toxiny, které v našem těle napodobují hormony čímž narušují naší hormonální rovnováhu, která je nezbytná pro naše zdraví. Prvním krokem ve snaze zlepšit své zdraví je takzvaná ELIMINACE. V tomto článku se dozvíte, jak eliminovat z našich životů toxické látky zatěžující naše tělo.

ZCELA SE VYHÝBEJTE KONZUMACI JÍDLA A TEKUTIN Z PLECHOVEK

Zejména ryb, fazolí, lančmítu, piva, slazených a energetických nápojů a dalších.

NEOHŘÍVEJTE ŽÁDNÉ POTRAVINY V PLASTOVÝCH KRABIČKÁCH

Ohříváním jídla v plastových krabičkách v mikrovlnné troubě se silně zvyšují expozice BPA (Bisfenolu A) a narušují tím naší hormonální rovnováhu.

KUPUJTE BALENOU VODU V PLASTOVÝCH BPA FREE LAHVÍCH

BPA free lahve jsou označené identifikačním kódem PET 1-5. Například balená neperlivá voda Saguaro má označení PET – 1. Vyhýbat byste se měli lahvím označeným symbolem pro recyklaci s číslem 6 a 7.

NEPOUŽÍVEJTE VÍČKA NA PLASTOVÉ KELÍMKY

Pokud si nedokážete odpustit teplé nápoje z automatů, papírový kelímek si po převzetí nezavírejte plastovým víčkem. To totiž v důsledku výparů z horké kapaliny uvolňuje do Vaší už tak dost estrogenní kávy tekuté plasty, které poté konzumujete.

PŘI NÁKUPU V OBCHODECH VYUŽÍVEJTE PAPÍROVÉ TAŠKY NAMÍSTO TĚCH IGELITOVÝCH

Dnes již ve většině marketů zpravidla máte možnost zvolit si mezi igelitovými pytlíky a papírovými taškami.


Na rozdíl od všeobecného přesvědčení a kupování mnohdy předražených ale hlavně zbytečných detoxikačních kůr/čajů/džusů atd, provádějí naše těla detoxikaci na denní bázi, přičemž detoxikačním orgánem číslo jedna jsou naše játra. Pokud však játra opakovaně zatěžujete, pak se toxiny dostávají do krevního oběhu, kolují po těle a usazují se do tkání (jako je ta tuková) či kolem orgánů (jako je srdce nebo játra), díky čemuž mohou být viníkem v úvodu zmíněných zdravotních problémů.